CUMAYERİ BELEDİYEMİZ'E YENİ DÖNEMDE 12 ADET ARAÇ KAZANDIRDIK.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ RECEP TUNA'NIN GİRİŞİMLERİ İLE İLÇEMİZE DAHA İYİ HİZMET SUNABİLMEK İÇİN YENİ ARAÇLARI HİZMETE SUNDUK.

 

 

 

 

 

Cumayeri Belediyesi içme suyu arıtma tesisi 1000ton ham su deposu ve 1500 ton içme suyu deposuna sahiptir.

Tesisin arıtma kapasitesi 120lt/h. Tesisin bulanıklık kapasitesi 100ntu şebekeye verilen ortalama bulanıklık 0.25 ntu civarındadır.

Tesiste Potasyum Permanganat (KMnO4), Demir3klorür (FeCI3) ve Sodyum Hipoklorit (NaCIO) kimyasalları belirli bir dozajda ham suya dozajlanmaktadır. KMnO4 ham sudaki demir, mangan vb. bileşiklerini gidermede FecI3 bulanıklığı gidermede NaCIO ise ham suyun dezenfeksiyonunda kullanılır.

Tesiste anlık olarak serbest klor, arıtma tesisi depo seviyeleri, arıtma tesisi giriş ve çıkış bulanıklılık, arıtma tesisi giriş ve çıkış debi, arıtma tesisi giriş ve çıkış ph, arıtma tesisi giriş ve çıkış bulanıklılık gibi parametreler anlık olarak tam otomasyonlu scada sistemi üzerinden 7/24 yerinde ve uzaktan kontrol ve yönetme imkanına sahiptir.

 

İlçemiz ana su kaynağından şehir şebeke hattın 4.286 metre uzunluğundadır.

Subaşı kaynağından 188 metre kotundan, su deposuna 172 metre kotuna su baılmaktadır.

Hatların yenilenmesi ile sağlıklı su ilçemize gelmektedir.

 

 

 

 

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' nın Yükseköğretim Genel  Kurulu 07.12.2007 tarihli toplantısında Düzce İli Cumayeri İlçe'sinde Düzce Üniversitesine bağlı Cumayeri Meslek Yüksekokulunun kurulması yönünde karar almıştır.

Cumayeri Belediyesi'nin Düzce Üniversitesi'ne tahsis etmiş olduğu 3768 m2' si açık, 1540 m2' si kapalı hizmet binası olmak üzere toplam 5308 m2 alanda eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

Meslek Yüksekokulumuzun Programları, İlçe, bölge ve ülke ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenmektedir.

 

 

 

Proje kapsamında eski merkez camii önündeki binalar yıkılarak yerine modern Osmanlı mimarisinde iş merkezi ve belediye hizmet binası 250 kişilik konferans salonu olan bina hayata geçirildi.

 

 

 

 

 

 

4 Yılda ilçemize 16342 metre kanalizasyon çalışması,

7310 metre yağmur suyu,

77000 metre kilit parke taşı örülmesi,

6200 metre asfaltlama,

755 metre beton yol çalışmaları yapılmıştır.

 

 

 

İlçemizde beş mahalleye çocuk oyun park grubu ve fitness aletleri ile vatandaşlarımız için alanlar oluşturuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Sokak Kütüphanesi ilçemizde kütüphane eksikliğinin giderilmesi açısımdam Cumayeri merkez köprüsünün yanında boş alana Sokak Kütüphanesi oluşturduk.

Kütüphaneye 500 adet kitap koyarak korunabilmesi açısından çay ocağı ile destekledik.

 

 

 

 

 

 

2015 yılında kurduğumuz kültür ve sanat merkezi kapsamında bir çok kurs açarak gençlerimize bayanlarımıza  yönelik eğitim vermekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

Kültür ve sanat merkezimizde üretimini gerçekleştirdiğimiz hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu elişi ürünlerini pazar yerimizde bir bölüm ayırdık.

 

 

 

 

 

 

Yeni futbol sahası projesi ilçemizde mevcut olarak bulunan Cumayeri Şehir Stadına 2015 yılında başladığımız proje ile Spor Toto Başkanlığı'ndan aldığımız destekler ile modern ölçütlerde ve modern kalitede yapılması için çalışma yapmak ilçemize yeni bir stat kazandırdık.